Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 19.08.2019 10:24:38 

Výmarský ohař : štěňata

Vrh D

 

VRH D : Narozen 21.1.2014 

Matka Cassiope z Oltyňského mlýna - Otec Cony od Potoka Kačáku

 

      

 

           

Cony od Potoka Kačáku: Klubová výstava v Dětěnicích 12.5. 2012 Výborný 4

                                 PZ v I. ceně, SZVP v I. ceně, LZ v III. ceně    

    

Cassiope z Oltyňského mlýna

Klubová výstava v Dětěnicích : Výborná, Klubová výstava v Bechyni : Výborná

PZ v I.ceně, SZVP  I.ceně 2. místo

Fena plně využívána v myslivecké praxi! 

(Více o Cassie v její sekci) ZDE

  

Vrh D je očekáván okolo 20.ledna 2014   (odběr výmaráčků konec března)

Dne 20. 11.2013 jsme kryli Cassiope z Oltyňského mlýna psem Cony od Potoka KačákuKrytí proběhlo bez problémů a během vánoc se potvrdila březost naší Casie. Cony je velmi přátelské povahy, exteriérově úspěšný a je plně využíván  myslivecké praxi!!! 

V noci z 21. na 22. ledna 2014 se nám narodilo 8 výmaráčků. Porod proběhl hladce, Cassie je výborná máma a štěňátka se krásně stará. Máme 3 pejsky a 5 fenek.

         

Dnes se konečně dostávám k úpravě stránek. Máme spoustu novinek. Štěňátka výmaráků rostou jako z vody, všechna přibírají, mají zkrácené proutky, koukají na svět a pomalu se staví na všechny čtyři.   Už se z nich stávají opravdoví psi wink.  Jména jsou vymyšlena a odeslána na ČMKJ. Takže pejsci podle barvy mají jména a váhu: Damián (1112g.), Drak (1150g), Daryl (1188g.). Fenky: Dakota (1130g.), Donna (1112g.), Denni (860g.), Dora (1078g.) a Deina (946g.).

Stále fotíme, postupně budu přidávat nové fotky.

Zde je odkaz na více fotek z prvního týdne: http://bakali.rajce.idnes.cz/D-1.tyden/#

16.2.2014 po dlouhé době jsem si konečně našla chvilku a usedla k aktualizaci našich stránek. Výmaráčci mezitím povyrostli, nejen že chodí po čtyřech, ale už i lezou z bedýnky ven. Jsou prvně odčervení a začala jsem pomaloučku přikrmovat. Začíná s nimy opradová legrace smiley. Poslední vážení Dopadlo následovně:

Přidávám fotky z 2. týdne a vy se podívejte jak štěňátka rostou: http://bakali.rajce.idnes.cz/D-2.tyden# .   

          

18.2.2014 Pomalu doháním časový skluz a přidávám fotky z 3. týdne wink: http://bakali.rajce.idnes.cz/D-3.tyden/#

            

23. 2. 2014 Opravdu se nedá napsat nic jiného než obrovský pokrok....wink. Štěňátka výmaráčků rostou a přibírají na váze. Už žerou namočené granulky a jejich průzkumné výpravy jsou čím dál tím víc delší. Spousta krásných fotografií našich štěňat Výmarských ohařů je zde: http://bakali.rajce.idnes.cz/D-4.tyden 

        

 

23. 2. 2014 dnes bylo navíc krásné počasí a tak jsme štěňata poprvé vynesli ven na trávu. Původně jsem si myslela, že budou velmi opatrní a jen nesměle se budou rozhlížet a opatrně pozorovat okolí. Nakonec jsem byla já, velmi překapená, protože se všichni okamžitě rozeběhli a začali nadšeně pobíhat po zahradě.   Fotky popré venku: http://bakali.rajce.idnes.cz/D-Poprve_venku#

            

27.2.2014 Ačkoliv letošní zima nebyla nic moc, nám chovatelům počasí, jak se říká přeje . A tak jsou štěňátka denně venku na zahradě a řádí na silném jarním sluníčku. Mnoho fotek z 5. týdne zde: http://bakali.rajce.idnes.cz/D-5.tyden#.  

Růžová fenka Donna z Oltyňského mlýna si na to slunečné focení i mrkla....  wink.                

   

Štěňata výmarských ohařů  jsou podruhé odčervená, očkovaná, dorazily průkazy původu a očkovací průkazy. Pomalu se tedy začínáme připravovat na jejich odchod do nových domovů.  

 

6.3. 2014 Uf....okolo šediváčků je tolik práce a k tomu dvě malé děti, takže se za celý den opravdu nezastavím wink, natož abych si v klidu sedla, probrala tu spoustu fotek, stáhla je a upravila stránky. Omlouvám se tedy všem budoucím páníčkům, ale i těm ostatním co napjatě očekávají nové fotky. Dnes se mi konečně podařilo ušetřit trošku času a dodávám novou várku fotek. Jsou to fotky především venkovní, protože počasí bylo opradu nádherné a naši výmaráčci byli skoro celé dny venku. Fotky si můžete prohlédnout zde: http://bakali.rajce.idnes.cz/D-6.-8.tyden.

    

                              Daryl s letkou z bažanta                                         Denni                                                  Dora  se zaječí dekou

26.5.2014 všechna štěňátka z vrhu D jsou již v nových domovech. Doma jsme si nechali nakonec fialenku, jak jsem jí od začátku říkávala, Denni z Oltyňského mlýna. Zaujali mě především její povahové vlastnosti, které jak pevně doufám v budoucnu zúročíme v myslivecké praxi.  Více o Denni najdete v její sekci http://vymarskyohar.wbs.cz/Nase-feny-Denni-z-Oltynskeho-mlyna.html.

     

   

  

 

             

  •  
TOPlist