Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 19.08.2019 10:24:38 

Výmarský ohař : štěňata

Štěňata
 
 

1. Chovatelská stanice z Oltyňského mlýna - štěňata Výmarského ohaře

Od mala jsem vyrůstala obklopená pejsky. Moji rodiče nejdříve chovali Basety, posléze se táta zamiloval do Welsh terrierů, kteří mu zůstali dodnes: www.vokuvdar.estranky.cz. Babička zase chovala Boxery. S odchovem štěňat tedy máme už mnoho, mnoho zkušeností. Vzhledem k tomu, že můj táta je veterinář, mají štěňátka nepřetržitý veterinární dohled. Malé Výmaráčky chováme s láskou a vždy se snažíme, aby z nich vyrostli zdraví, dobře socializovaní psi, kteří budou svým pánům dělat jenom radost.

Jejich příchod je vždy pečlivě připravován, klademe velký důraz na zdraví fenky i budoucích štěňat Výmarských ohařů. Štěňátka jsou odchovávána v čistotě a teple. Mají k dispozici zateplenou boudičku, náš dům i obrovskou zahradu. V tomto ohledu jsou všestranná.

 Zvykáme je na kontakt s ostatními pejsky, lidmi i dětmi, zvuky přírody, venkovního prostředí a domácnosti. Během druhého měsíce je seznamuji s vůní divoké kachny, bažanta, zajíce i lišky. Což využijí v budoucím loveckém výcviku.  

Proto preferujeme u budoucích páníčků aktivní přístup a zájem o další práci s Výmarským ohařem. Očekáváme minimálně jedno osobní setkání před odběrem štěňátka, každá návštěva navíc je vítána. Nabízíme chovatelský servis: poradenství a pomoc ve všech záležitostech týkajících se pejsků (lovecký výcvik, zdraví apod.).

 Výběr štěňete a podmínky prodeje

  Nejdůležitější je výběr kvalitního štěněte. To znamená štěně zdravé, řádně socializované a dobře živené. Na škodu není nezávazná osobní návštěva ještě před odběrem štěněte. Z ní lze zjistit v jakých podmínkách jsou štěňata chována, v jaké čistotě, zdali nepáchnou, neteče jim z očí, jak jsou živená, jaký mají kontakt s lidmi, nebo se dokonce lidí nebojí .. atd.  

 

Vybírat si štěně v osmi týdnech je velice složité. Nejlepší  asi je, když si sednete mezi štěňata a pozorujete. Chcete-li štěně na výcvik, je důležité sledovat povahy štěňat. Pokud máte ambice jezdit s Výmarským ohařem po výstavách všímejte si především vzhledu, exteriéru.  Většinou se stejně stane, že po jednom štěňátku sáhnete ani nevíte proč.

Přesto!!!!  Štěně by mělo mít nůžkový skus, stále platí jsou to první mléčné zuby! V případě pejska je důležité sledovat spuštěná varlata. Nutností je odčervení, očkování,  vlastní očkovací průkaz, průkaz původu a tetování (číslo musí souhlasit s průkazem původu). Bez průkazu původu se nemůže pes zúčastňovat výstav ani loveckých zkoušek, které jsou podmínkou k uchovnění Výmarského ohaře!!!!!!

Součástí prodeje štěněte bude vedle již zmíněných náležitostí také: doklad k záloze  (jistota obou stran – vámi zamluvené štěně nebude prodáno, pro nás, že máme štěně najisto zadané), při přebírání štěněte dostanete kupní smlouvu (k nahlédnutí v menu), krmení na několik dní (granule, na která jsou štěňátka zvyklá) spolu s radami, jak pečovat o vaše nové psí miminko. Dále jsme připraveni poskytnout kompletní chovatelský servis: poradíme s krmením, očkováním, nemocemi, výstavami, výcvikem a výchovou, no prostě se vším co vás bude zajímat wink.

Výmarský ohař krátkosrstý Alaska z Jordánského údolí 4  měsíce.

   

 
 
 

 

TOPlist